Mit tudunk kezelni

A neurofeedback kezelések spektrumának felfedezése

Iconbox image

Kábítószer-használati zavarok és egyéb függőségek

A neurofeedbacket a függőség kezelésének részeként vizsgálták, és az impulzuskontrollal és az érzelmi szabályozással kapcsolatos agyi funkciókat célozza meg.

Iconbox image

Epilepszia

A neurofeedbacket kiegészítő terápiaként használják az epilepszia kezelésében, mivel célja a rohamokat kiváltó abnormális agyhullám-minták szabályozása.

Iconbox image

Szociális szorongásos zavar (SAD)

A szorongásban szerepet játszó agyi régiók megcélzása: A SAD neurofeedback protokolljai gyakran a szorongás szabályozásával kapcsolatos agyi régiókra összpontosítanak, mint például az amygdala, az elülső cinguláris kéreg (ACC) és a prefrontális kéreg (PFC). A neurofeedback azáltal, hogy az egyéneket az agyhullám-mintázatok modulálására képezi ki ezekben a régiókban, a hiperaktivitás csökkentésére és a félelem és a szorongás reakciók szabályozásának fokozására törekszik.

Iconbox image

Szorongásos zavarok

A neurofeedback relaxációt elősegítő hatása miatt alkalmazzák a szorongás és a stressz tüneteinek csökkentésére. A neurofeedback a szorongással összefüggésbe hozható specifikus agyhullámmintákat célozza meg, például a túlzott béta aktivitást az agy frontális régióiban és a csökkent alfa aktivitást a parietális régiókban. Azáltal, hogy az egyén valós időben kap visszajelzést az agyhullám-mintáiról, a neurofeedback tréning célja, hogy segítsen megtanulni modulálni ezeket a mintákat, és elősegítse az agyműködés nagyobb egyensúlyát és stabilitását.

Iconbox image

Beszédzavarok

A beszédzavarok befolyásolják egy személy azon képességét, hogy megértse, előadja vagy megfelelően használja a nyelvet.

Iconbox image

Figyelemhiányos hiperaktivitási zavar (ADHD)

A neurofeedbacket gyakran használják az ADHD-s egyének figyelmének, összpontosításának és impulzuskontrolljának javítására.

Iconbox image

Poszttraumás stressz szindróma(PTSD)

A PTSD gyakran jár fokozott érzelmi reakciókészséggel és szabályozási zavarokkal. A neurofeedback az érzelmi feldolgozáshoz kapcsolódó specifikus agyhullám-mintákat célozhatja meg, például csökkentheti az amygdala hiperarousalis (túlzott aktiválódását) és fokozhatja az érzelemszabályozásban részt vevő frontális lebeny aktivitását. Ezen agyhullámminták modulálásának megtanulásával az egyének jobb érzelmi stabilitást és ellenálló képességet tapasztalhatnak.

Iconbox image

Bipoláris Zavar

Hangulatváltozások csökkentése: A bipoláris zavarra jellemző a mánia (emelkedett hangulat, fokozott energia) és a depresszió (alacsony hangulat, csökkent energia) epizódjai közötti ingadozás. A neurofeedback tréning segíthet a BD-ben szenvedő egyéneknek abban, hogy nagyobb egyensúlyt érjenek el agyműködésükben, csökkentve a hangulatingadozások gyakoriságát, súlyosságát és időtartamát.

Iconbox image

Traumás agysérülés (TBI)

Egyes esetekben a neurofeedbacket a traumás agysérülésekben szenvedő egyének rehabilitációs programjainak részeként vizsgálták a kognitív funkciók és a felépülés fokozása érdekében.

Iconbox image

Idegrendszeri fejlődési zavarok

A neurofeedback szabályozza az agyhullámmintákat, javítja a figyelmet és a fókuszt, fokozza a kognitív funkciókat, csökkenti a hiperaktivitást és az impulzivitást, kezeli a szenzoros érzékenységet.

Iconbox image

Kényszerbetegség (OCD)

A neurofeedback a kényszerbetegség tüneteivel összefüggésbe hozható specifikus agyhullám-mintákat célozhatja meg, például a túlzott béta-aktivitást az agy frontális régióiban. Azáltal, hogy az egyénnek valós időben visszajelzést ad az agyhullám-mintáiról, a neurofeedback tréning célja, hogy segítsen megtanulni modulálni ezeket a mintákat, és elősegítse az agyműködés nagyobb egyensúlyát és stabilitását.

Iconbox image

Autizmus Spektrumzavar

A neurofeedback tréning segíthet az egyéneknek megtanulni, hogy növeljék a figyelemhez és a végrehajtó funkciókhoz kapcsolódó agyi régiók, például a prefrontális kéreg aktivitását. A tréning segíthet az egyéneknek megtanulni, hogy csökkentsék a hiperaktivitást az érzékszervi feldolgozással kapcsolatos agyi régiókban, például az amygdalában, és növeljék az aktivitást az érzékszervi integrációban és modulációban részt vevő régiókban. Ez az érzékszervi érzékenység szintjének csökkenéséhez és az érzékszervi ingerekkel szembeni tolerancia javulásához vezethet.

Iconbox image

Személyiségzavarok

A neurofeedback az érzelmi feldolgozáshoz és szabályozáshoz kapcsolódó specifikus agyhullám-mintákat vizsgálja, hogy segítsen megtanulni modulálni ezeket a mintákat és elősegíteni az érzelmek nagyobb stabilitását, megtanulni lefelé szabályozni az impulzivitással kapcsolatos agyi régiókban a hiperaktivitást, és növelni a gátló kontrollban és a döntéshozatalban részt vevő régiók aktivitását.

Iconbox image

Depressziós zavar

A neurofeedback célja, hogy az egyéneket az agyhullám-mintázatuk módosítására képezzék, például a relaxációval kapcsolatos alfa-hullámok növelésére és a stresszel és szorongással kapcsolatos béta-hullámok csökkentésére. Azáltal, hogy megtanulják szabályozni az agyi aktivitásukat, az egyének javulást tapasztalhatnak a hangulatban, az érzelmi szabályozásban és az általános jólétben.

Iconbox image

Alvászavarok

A neurofeedbacket az alvászavarok lehetséges kezelési módjaként vizsgálták, amely az alvás minőségével összefüggő specifikus agyhullám-mintákat célozza meg.

Iconbox image

Csúcsteljesítmény fokozása

Sportolók, zenészek és más előadók használhatják a neurofeedbacket a kognitív és érzelmi állapotok optimalizálására a csúcsteljesítmény érdekében.

Kérdésed van? Lépj kapcsolatba velünk!

Lépj kapcsolatba a Brain Centerrel

Segítségre van szükséged? Mi itt vagyunk neked! Bármilyen kérdéssel vagy kéréssel fordulj hozzánk.

  • Check IconNeurofeedback technológia
  • Check IconQEEG és agytérképezés
  • Check IconEgyedülálló terápia Európában